Kategoriler
Yabancı Sinema

Güzel Ve Çirkin

Harry Potter’ın beyazperde uyarlaması Hermione rolü ile bütünleşen Emma Watson ve Downton Abbey’nin Matthew Crawley’si Dan Stevans’ın başrollerini üstlendiği modern masal uyarlaması Güzel ve Çirkin’den 2 yeni poster yayınlandı.

Filmin fragmanına ilk baktığımda direk aklıma Alacakanlık Edward & Bella ikilisi geldi. Yönetmen koltuğunda  Bill Condon’un  (Alacakaranlık serileri yönetmeni) oturuyor olması tamda isabet olmuş. Görsel efektler oldukça kuvvetli. (Fantastik filmlerde en çok sevdiğim şey bu olsa gerek) Filmin konusuna gelirsek :

 Masal, tüccar olan bir adamın fırtınaya yakalanması sonucu yakınlardaki bir şatoda konaklaması ancak şatonun sahibine dair hiçbir ipucu bulamamasıyla açılıyordu. Gitmek üzereyken kızı için bir gül koparan adam şatonun sahibi olan canavarla yüz yüze geliyor ve hayatına karşılık kızını canavara teslim etmek zorunda kalıyordu. Tüccarın en küçük kızı olan Belle anlaşmayı kabul ederek canavarın şatosuna yerleştiğinde hiç beklemediği bir aşkın kucağına atılıyordu…

Filmin gösterim tarihi: 17 Mart 2017

 

 

Bir Cevap Yazın