Kategoriler
Yabancı Diziler

Prison Break 5.Sezon

Her bölümü film kalitesinde olan Prison Break,  5. sezon haberiyle tüm izleyicileri sevindirdi. Tarihi 2017 olarak belirten yapımcılar izleyicileri daha fazla heyecanlandırıyor. Ekranların efsane dizisi 2005- 2009 yılları arasında Fox kanalında yayınlanmıştı.  Yeni sezonda aynı kanalda verileceği açıklandı. Seriyi izlemeyenler için diziyle ilgili küçük bir tanıtım yapayım. (( bu seri kesinlikle izlenmeli))

Prison Break, Amerika yapımlı bir aksiyon dizisidir. Büyük Kaçış ismiyle Türkçe’ye çevrilen dizi ülkemizde de oldukça sevilmişti. ( Star tv) Dizinin senaryosu Paul Scheuring tarafından ortaya atılmıştır.

Zeka küpümüz Michael, Lincoln Burrows’un küçük kardeşi. Ağabeyini hapishaneden kurtarmak için silahlı bir soygun yapıp onunla aynı hapisaneye, Fox River’a gider. Lincoln Burrows Terrence Steadman’ı (Başkan yardımcısının kardeşi) öldürmekten suçlu bulunur ancak o, kendisine tuzak kurulduğunu iddia etmektedir. Sara Tancredi  Michael ve Lincoln’e kurulan komployu çözmek için onlara yardım etmeden önce Fox River’da çalışan birkaç doktordan biriydi.Aynı zamanda Michael’den hoşlanmaktadır. Fernando Sucre  Michael’ın hücre arkadaşıdır, Soygun suçundan hapishanede bulunmaktadır. Theodore “T-Bag” Bagwell adam kaçırma, tecavüz ve cinayet suçlarından ömür boyu hapse mahkum edilmiştir. Alexander Mahone FBI Özel Ajanı Mahone Fox River kaçaklarını yakalamak için ülke genelindeki kaçak avını yönetmektedir. Brad Bellick  ise Fox River Eyalet Hapishanesi’ndeki gardiyanların lideridir. İşten çıkarıldıktan sonra üzerlerine konulan ödülü alabilmek için kaçakların peşine düşer. BenjaminFranklin  ordudan atıldıktan sonra işsiz kaldı ve kamyonla uyuşturucu taşırken yakalandı. Paul Kellerman Gizli Servis ajanı Kellerman Reynolds tarafından Lincoln Burrows’un idamının gerçekleştirmesi için görevlendirilmiştir.

Karakterlerimiz ve konumuz bu şekilde işlenirken,  verilen tanıtımlarda görüldüğü üzere yine aksiyon, gerilim, dram bizleri bekliyor. Seneler sonra Micheal ve muhteşem planlarını izleyecek olmak oldukça keyifli gözüküyor. Bende sıkı bir takipçisi olarak yeni sezonu dört gözle beklemekteyim. Umarım en yakın zamanda tarihi açıklanır 🙂

 

“Prison Break 5.Sezon” için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın