Kategoriler
Yabancı Diziler

Bir Garip Aşk

 

ckrpv

iss-pyaar-ko-kya-naam-doon-4-bolum-turkce-altyazili-720p-933iss-pyaar-ko-kya-naam-doon-2

İss Pyaar Ko Kya Naam Doon nam-ı diğer “Bir Garip Aşk Hikayesi”

Çok fazla izleyici kitlesi bulunan dizi,  Kanal7 ekranlarında hergün izlenme rekorları kırdı.
Nitekim Başrol Oyuncusu Barun Sobti (Arnav Sing Raizada) Türkiye’ye geldiğinde yaşanan sevgi seli dizinin ne kadar sevildiğinin kanıtıdır.
Dizinin Türkiye’de sevilme sebebi hiç süphesiz ahlaki değerleri zedelenmeden doğal bir aşk yaşanmış olması.
İki farklı aileden gelen ve iki farklı karaktere sahip bu iki insan, birbirlerinden ölesiye nefret ederlerken, zorunlu bir şekilde kendilerini aynı ortamda bulurlar.
Senaryo çok klişe görulebilir fakat dizinin işlenişi oldukça farklı.
Khushi ve Arnav taban tabana zıt ideolojilere sahiptirler. Khushi niyete inanıyorsa, Arnav sadece sonuca inanır. Khushi için duygular çok değerlidir, oysa Arnav için duyguların hiçbir değeri yoktur. Khushi’nin insanlarla ilişkileri hayatta en önem verdiği şeyken, Arnav her insanın bir fiyatı olduğuna ve insanların çıkarları için her şeyi yapabileceğine inanır.

Khushi kendi halinde, aile değerlerine bağlı, belli manevi ilkelerle hareket eden, Lucknow’lu ve 18 yaşında bir kızdır. İnandığı şeylerin arkasında durur, ona aşılanan değerlerden asla ödün vermez. İnsanların yüzeysel beklentilerine uymak için kendini değiştirmez. Onun tam zıttı olan Arnav, kendi kendine bir yerlere gelmiş, acımasız, “ne pahasına olursa olsun kazan” prensibine sahip, dünyada aşk dahil her şeyin satın alınabileceğine inanan 28 yaşında bir adamdır. İnsan ilişkilerini hiç umursamaz, istediğini elde temek için insanları piyon olarak kullanmaktan hiçbir rahatsızlık duymaz.

Hikaye ilerledikçe, aşk ve nefrete dayalı ilişkilerinde bir sürü sürtüşme yaşarlar. Arnav kendisine herkesi kontrol edebileceğini kanıtlamak için, Khushi’nin sarsılmaz ahlaki değerlerini sürekli yıkmaya çalışırken; diğer taraftan Khushi her zaman kendi değerlerini ve ilkelerini takip etmeye çalışır.

Dizeden seçme komik ve dramatik sahneler.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rRy4_NyNA1g

https://www.youtube.com/watch?v=-hhGzl1qb-I

 

Bir Cevap Yazın