Kategoriler
Sinema Türk Sineması

2 liraya sinema bileti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Amerika’da yapılacak 89. Akademi Ödülleri’nde (Oscar) En İyi Yabancı Film Dalı’nda aday gösterilen “Kalandar Soğuğu” isimli filmi, kültür faaliyetleri dahilinde gösterime sundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sinema alanındaki meslek örgütlerinin temsilcilerinden oluşan 17 kişilik seçici kurul tarafından Amerika’da yapılacak 89. Akademi Ödülleri’nde (Oscar) En İyi Yabancı Film Dalı’nda aday gösterilen “Kalandar Soğuğu” isimli filmi, kültür faaliyetleri dahilinde gösterime sundu.

Film, 1-13 Kasım tarihleri arasında çeşitli kültür merkezlerinde tam 4, indirimli 2 Lira karşılığında gösterime sunuluyor.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Mustafa Kara’nın yaptığı filmin yapımcılığını Nermin Aytekin üstlenmiş. Filmin oyuncuları, şu isimlerden oluşuyor:

Haydar Şişman, Nuray Yeşilaraz, Hanife Kara, İbrahim Kuvvet, Muzaffer Şen, Hasan Fehmi Hizal, Ahmet Kayar.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sinema alanındaki meslek örgütlerinin temsilcilerinden oluşan 17 kişilik seçici kurulun Amerika’da yapılacak 89. Akademi Ödülleri’nde (Oscar) En İyi Yabancı Film Dalı’nda Türkiye’nin adayını 9 aday arasından yönetmenliğini Mustafa Kara’nın üstlendiği “Kalandar Soğuğu” olarak belirledi.

Filmin gösterildiği kültür merkezleri:

Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi, Sultangazi Hoca Ahmet Yesevî Kültür Merkezi, Ümraniye Atakent Kültür Merkezi, Şile Kültür Merkezi, Bağcılar Prof. Dr. Abdülkadir Karahan Kültür Merkezi.

Gösterim saatleri

Film, Pazartesi günleri hariç Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde 14.00-16.30-19.00 saatlerinde, diğer merkezlerde ise hafta içi saat 15.00’te, hafta sonu 15.00 ve 18.00 saatlerinde gösterilecek.

“Kayıp Zamanlar Belgeseli” de gösterimde

İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü tarafından kültür-sanat sezonu boyunca her ay gerçekleştirilen sinema gösterimleri dahilinde Kasım ayında gösterime sunulan diğer bir film de “Kayıp Zamanlar Belgeseli”.

15-30 Kasım tarihleri arasında gösterime sunulacak olan filmin yönetmenliğini Faysal Soysal, yapımcılığını Balkon Film üstlenmiş.

Srebrenitsa ve Priyedor katliamlarından kurtulan Hatice Mehmetovic ile Mirsad Duratevic’in hikâyesinin anlatıldığı belgesel, yukarıdaki kültür merkezlerinde ve aynı saatlerde gösterilecek.

11-20 Kasım tarihlerinde Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde film gösterimi yapılmayacak.

Yazar Pınar Kaya

http://pkaya.com/hakkinda/

Bir Cevap Yazın