[row] [span12]
[row_in] [span8]

[button text=”Özgeçmiş” link=”http://pkaya.com/özgecmis.jpg” style=”default” size=”normal” target=”_self” display=”inline” icon=”cloud”] [button text=”Satın Al” link=”http://pkaya.com/magaza” style=”default” size=”normal” target=”_self” display=”inline” icon=”cloud”] [/span8] [/row_in]
[/span12] [/row]

Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine, çalışmalarını Doğuş Grubu’na ait mekanlarda sergileme olanağı sunan ve ikinci yılına giren Sanata Bi Yer projesi kapsamında resim, fotoğraf, enstalasyon, heykel, baskı-edisyon gibi farklı disiplinlerdeki 209 çalışma başta oteller ve restoranlar olmak üzere çok sayıda mekanda sanatseverlerle buluştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ekran Görüntüsü (1143)’Mozart’ın Sihirli Dünyası’
1467449494_L1020665.jpgAra Güler ve Doğuş Grubu işbirliği ile uluslararası fotoğraf müzesi kuruluyor
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, D-Marin Uluslararası Klasik Müzik Festivali, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Ana Sponsorluğu, Göbeklitepe Ana Sponsorluğu ve Ara Güler Müzesi gibi projelerle Türkiye’de kültür ve sanatın gelişiminin önemli destekçilerinden biri olan Doğuş Grubu’nun en çok dikkat çeken sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Sanata Bi Yer” topluma değer katma vizyonuyla 2015 yılında ortaya çıktı.
ÖĞRENCİLER VE SANATSEVERLERLE PAYLAŞILDI
İkinci yılında daha da geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen proje, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine çalışmalarını Doğuş Grubu’na ait mekanlarda sergileme ve sanatseverlerle buluşturma olanağı sunuyor. Sanata Bi Yer’in elde ettiği başarı 24 Ocak Salı günü bomontiada’da Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan ev sahipliğinde gerçekleşen renkli davette öğrenciler ve sanatseverlerle paylaşıldı.

DOĞUŞ GRUBU’NA AİT MEKANLARDA SERGİLENDİ
Sanatla yaşamın iç içe olması gerektiğine inanan Doğuş Grubu, Sanata Bi Yer projesi ile işlerini sergileyecek, tanıtacak bir alan bulamayan gençlerin yaratıcı çalışmalarının sergilenmesi için mekanlarını galeriye çevirdi. Projeye dahil olan Doğuş Grubu’na ait mekanlar sanatın hayatın içine karıştığı canlı galerilere dönüştü.
Sanata Bi Yer projesi kapsamında, bugüne kadar http://sanatabiyer.com adresine girerek üye olan 546 öğrencinin, 1.263 farklı çalışması web sitesine yüklendi. Siteye üye olanlar arasında 120 öğrencinin resim, fotoğraf, enstalasyon, heykel, baskı-edisyon gibi farklı disiplinlerdeki 209 çalışması Doğuş Grubu’na ait mekanlarda sergilendi.

ÖĞRENCİLERİN KAZANÇLI ÇIKMASINA OLANAK TANIYOR
Doğuş Grubu, Sanata Bi Yer projesiyle öğrencilerin bu projeden kazançlı çıkmasına da olanak tanıyor. Proje kapsamında satış ilişkisinin hiçbir aşamasına dahil olmadan, işleri satın almak isteyenlerle işlerin sahiplerinin bilgilerini paylaşma konusunda aracılık ediyor.
“ÖĞRENCİLERLE SANATSEVERLERİ BULUŞTURMAYI HEDEFLEDİK”
Davet sırasında yaptığı açılış konuşmasında Sanata Bi Yer’in geldiği nokta ve projenin başarısına değinen Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan şunları söyledi:
“Doğuş Grubu olarak iki yıl önce hayata geçirdiğimiz Sanata Bi Yer projesi kapsamında, hayal güçlerinin eseri olan çalışmaları sergilemeleri için istek duyan öğrencilerle yeni yetenekler keşfetmek isteyen sanatseverleri buluşturmayı hedefledik. Kendine yer arayan farklı disiplinlerden çok sayıda yaratıcı çalışmayı başta restoranlarımız ve oteller olmak üzere galeriye dönüştürdüğümüz mekânlarımızda sergilemeye devam ediyoruz. Bu işlerin fark edilmeye, projenin tanınmaya ve sanatseverlerin dikkatini çekmeye başladığını gördükçe yaptığımız işin doğruluğuna olan inancımız daha da artıyor”

546 ÖĞRENCİDEN 1.263 FARKLI ÇALIŞMA
“Proje kapsamında, bugüne kadar web sitesi üzerinden üye olan 546 öğrencinin, 1.263 farklı çalışması siteye yüklendi. Siteye üye olanlar arasında 120 öğrencinin resim, fotoğraf, enstalasyon, heykel, baskı-edisyon gibi farklı disiplinlerdeki 209 çalışması Doğuş Grubu’na ait mekanlarda sergilendi. Hedefimiz önümüzdeki dönemde, bu sayıları daha da artırmak yönünde.

“ÖĞRENCİLERİN GELİŞMELERİNE DESTEK OLMAYI AMAÇLADIK”
“Bizim için bu rakamlardan çok daha önemli olan konu, yaratıcı ruha sahip bu gençlerimizi daha da cesaretlendirmek, onların ilham almalarına, birbirlerine ilham vermelerine ve profesyonelliğe adım atmalarına yardımcı olmaktır. Proje kapsamında yaratıcı işleri satın almak isteyenlerle işlerin sahiplerinin bilgilerini paylaşma konusunda da aracılık ediyoruz. Projeye dahil olan ve mekanlarımızda sergilenen işlerin satılmasını ve öğrencilerin bu projeden kazançlı çıkmasını arzu ediyoruz. Biz bu projeyle, öğrencilerin akademik ve profesyonel gelişmelerine her anlamda destek olmayı amaçladık ve bu konuda da çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.

“YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”
Toplumsal refah düzeyini geliştirmek için çalışan ve gelişimin her açıdan sürdürülebilirliğini sağlamaya her zaman özen gösteren gruplardan biri olarak Sanata Bi Yer ile birlikte, müzikten fotoğrafa, resimden arkeolojiye, kültür-sanat alanındaki tüm sosyal sorumluluk projelerimizi geliştirerek bu alandaki yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

Bu konuya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmak istermisiniz?

Yorum yaz