Kategoriler
Müzik Albümleri

Sertab Erener Kırık Kalpler Albümü

Sertap erener Kırık Kalplersertab_erener

Ünlü Şarkıcı, ve şarkı sözü yazarı, besteci ve prodüktör Sertab Erener, yeni albümü“Kırık Kalpler Albümü”nün tanıtımı kapsamında İstanbul’da veBodrum’da konserler verecek.

Sezen Aksu’nun  yetiştirdiği en büyük isimlerden biri olan soprano Sertab Erener, müzik hayatına “Sakin Ol” albümüyle başladı. 1 milyon satan albüm Sertab Erener’i o yılın en iyi çıkış yapan sanatçı seçilmesine de vesile oldu. Operadan popa kadar pek çok müzik türündeki şarkıları yorumlayabilen sanatçı, sesiyle dinleyenlerini bir anda büyüledi. Jose Carreras ve Ricky Martin gibi dünyaca ünlü sanatçılarla da iş birliği yaptı. Özellikle Ricky Martin ile “Private Emotion” düeti hem Türkiye’de hem de Ortadoğu’da büyük ses getirdi. 2003 yılında Letonya’da gerçekleştirilen Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi “Everyway That I Can” şarkısıyla temsil etti ve onun sayesinde Türkiye ilk defa bu yarışmada birinci oldu. Bu birincilik, Sertab Erener’in Avrupa’daki ilgisini daha da artırmış oldu.

Sertab Erener’in yorumladığı Bob Dylan şarkısı “One More Cup Of Coffee”, “Masked and Anonymous” adlı Hollywood yapımı filmin soundtrack albümünde yayınlandı. 2005 yılında Fatih Akın‘ın İstanbul’u anlattığı “Crossing the Bridge – Sound of İstanbul” belgesli için Madonna‘nın “Music” parçasını da yeniden yorumladı.

Son olarak ise büyük özenle hazırladığı Kırık Kalpler Albümü’nü hayranlarına sundu. Bu albümüyle 90’lara gittiğini belirten Sertap Erener, tercihini melankolik ezgilerden yana kullandu. Emre Kula’nın prodüktörlüğünü üstlendiği albüme Can Bonomo, Yıldız Tilbe, Soner Sarıkabayı, Ersel Serdarlı, Can Temiz ve yine Emre Kula söz ve müzik destekleriyle katkıda bulundu.

Albümün ilk tanıtım konseri 12 Temmuz’da Zorlu Center PSM’de gerçekleşecek. Ertesi gün yani 13 Temmuz akşamı ise Sertab Erener Bodrum Antik Tiyatro’da konser verecek.

Biletler Biletix’te.

Bir Cevap Yazın