Kategoriler
Müzik

Musa Eroğlu: Korkunun ecele faydası yok

Türk halk müziğinin usta ismi Musa Eroğlu, “Ülkeyi türkülerden korkan bir hale getirdiler” dedi.

Türkiye’de insanların türkülerden korkar hale getirildiğini söyleyen Musa Eroğlu, “Korkunun ecele faydası yok” dedi. Eroğlu sonra da İzmir Marşı’nı mırıldandı.

Musa Eroğlu, Avcılar’da belediyenin Ramazan etkinlikleri kapsamında Gümüşpala Mahallesi’ndeki Paşaeli Parkı Nejat Uygur Sahnesi’nde sevenlerine ücretsiz konser verdi. Eroğlu, uzun süre alkışlanırken okuduğu deyişlere yaklaşık 3 bin izleyici eşlik etti.

Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, Ramazan akşamında sanatla, türküyle soluklandıklarını belirterek teşekkür ettiği Musa Eroğlu’na Atatürk heykelciği ve çiçek verdi.

‘SİZLERLE DELİLİĞİMİZİ PAYLAŞIYORUZ’

Eroğlu, yaptığı kısa konuşmada, “Yola giderken, dinlenme yerlerinde, yanınıza türküleri alın. Ülkeyi türkülerden korkan bir hale getirdiler. Korkunun ecele faydası yok. Çünkü her yerde…” diyerek İzmir Marşı’nı mırıldandı.

Eroğlu, orkestra arkadaşlarının asıl mesleklerinin farklı olduğunu aralarında jeolog bile bulunduğunu ifade ederken, “Bunların bir deliye ihtiyacı vardı. ben de onların delisi oldum. Sizlerle deliliğimizi paylaşıyoruz” diye espri yaptı. (DHA)

Yazar Pınar Kaya

http://pkaya.com/hakkinda/

Bir Cevap Yazın