Kategoriler
Gösteriler & Topluluklar

ABD’li müzik grubu Pink Martini

ABD’li müzik grubu Pink Martini, “Je Dis Oui” adlı yeni albümlerinin Avrupa turnesi kapsamında sanatseverlerle buluşacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, grup üyeleri 15 Nisan’da İstanbul’da Volkswagen Arena’da sahne alacak.

Pink Martini, 2016’nın sonbaharında piyasaya çıkan ve 8 dilde 15 şarkının yer aldığı albümde, Türk hayranları için “Aşkım Bahardı” şarkısını da yorumladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen grubun kurucusu Thomas Lauderdale, “Eski Yeşilçam şarkılarını çok seviyoruz. Türk müziği gerçekten çok derin bir müzik, özellikle nostaljik şarkıları çok seviyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Aşkım Bahardı” şarkısını daha önce de Belkıs Özener ile sahnede seslendiren grubun albümünde, Pink Martini, China Forbes ve Storm Large dışında Ari Shapiro, moda uzmanı Ikram Goldman, sivil haklar aktivisti Kathleen Saadat ve Rufus Wainwright’ın vokalleri de yer alıyor.

Klasik müzik, pop ve caz müziği başarılı şekilde harmanlayan grubun yeni albümündeki çıkış şarkısı “Joli Garçon” aynı zamanda “Souvenir” filminde, oyuncu Isabelle Huppert tarafından da seslendirildi.

Albümde ayrıca Fransızca şansonlardan Brezilya Sokak şarkılarına, Samurayların aşk şarkılarından 1930’ların Küba müziğine kadar farklı yelpazede şarkılar yer alıyor.

Yazar Pınar Kaya

http://pkaya.com/hakkinda/

Bir Cevap Yazın