Kategoriler
Genel

Yozgat’ta bir sokak şemsiyelerle süslendi

Yozgat’ta cadde ve sokakları yeniden düzenleyen belediye, Meydan Yeri Caddesi’ndeki Süsler Sokağı, rengarenk şemsiyelerle

Yozgat’ta cadde ve sokakları yeniden düzenleyen belediye, Meydan Yeri Caddesi’ndeki Süsler Sokağı, rengarenk şemsiyelerle donattı.

Yozgat’ta araç trafiğine kapalı Meydan Yeri Caddesi’ndeki Süsler Sokak, belediyenin cadde ve sokaklardaki düzenlemeleri çerçevesinde rengarenk şemsiyelerle donatıldı.

Yozgat Belediyesi tarafından başlatılan Şemsiye Sokak çalışmaları kapsamında Süsler Sokak’ta şemsiyelerle gölgelik oluşturuldu. Sokağa farklı bir hava katan şemsiyeler vatandaşların ilgisi oldu. Süsler Sokağın yeni halini gören birçok vatandaş, hatıra fotoğrafı çekindi.

Yozgat Belediyesi ve çevre esnafın katkılarıyla gerçekleştirilen uygulamanın, rengarenk bir görünüm kazandırdığını ve şemsiyelerin oluşturduğu dekorun vatandaşların ilgisini çektiğini söyleyen Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçaslan, “Süsler Sokağı pilot bölge olarak belirledik. Süsler Sokağı adına yakışır bir şekilde esnafımızın yardımıyla süsledik. Şehre ve sokağa farklı bir hava kattı. Vatandaşlar sokağa gelerek fotoğraf çekiniyor. Ayrıca şemsiyeler sokağın canlanmasını sağladı. İlerleyen zamanlarda bu uygulamayı başka sokaklara da hayata geçireceğiz” dedi.

Benzer çalışmalar dünyanın farklı yerlerinde de uygulanıyor. Bunlardan biri de Portekiz’in Aveiro şehri:

yozgat-ta-bir-sokak-semsiyelerle-suslendi-297637-1.

Yazar Pınar Kaya

http://pkaya.com/hakkinda/

Bir Cevap Yazın