Kategoriler
Kitaplar

Tatilde Okunacak 10 Kitap

tatillerde-okunacak-10-kitap

Evet arkadaşlar tatil zamanlarınızı kitap okuyarak geçirmeniz için sizlere 10 kitap derledik.

Yeni çıkan kitaplardan oluşan bu liste size güzel bir haz yaşatacak.

1- Havva’nın Üç Kızı – Elif Şafak

Elif Şafak’ın son romanı olan Havva’nın Üç Kızı; Türkiye ile Avrupa, dün ve bugün arasında gidip gelen güncel bir hikâyeyi ele alıyor. “Şirin, Mona ve Peri… Günahkâr, İnanan ve Şaşkın. Münkir, Mümin ve Mütereddit… Böylesine farklı üç genç kadın nasıl bir araya gelebilir? Arkadaş olabilirler mi sahi? Hatta kız kardeş?” Elif Şafak, Havva’nın Üç Kızı isimli romanında bütün bu sorulara cevap arıyor.

2- Senden Sonra Ben – Jojo Moyes

Jojo Moyes tarafından kaleme alınan Senden Sonra Ben,  Duygusal romanlardan hoşlananların mutlaka okuması gereken bir kitap. Fazilet Mıstıkoğlu tarafından Türkçe’ye çevrilen Senden Sonra Ben, sizleri duygusal bir dünyaya götürecek.

3- Oz – Adam Fawer

Adam Fawer imzası taşıyan Oz, çok satan kitaplar arasında yer alıyor. Adam Fawer, Oz’da “tek bir dünya var” tezine karşı çıkıyor. Sürükleyici bir kitap okumak isteyenler için bir solukta okunabilecek bir roman Oz.

4- Gerçek Hesap Bu – Nejat İşler

Nejat İşler, Can Yayınları’ndan çıkan kitabı Gerçek Hesap Bu için, “kendi hikayemizi anlatalım” diyor. Kendi hikayemiz ne peki? Tabiki de gerçekler.

5- Ölüme Fısıldayan Adam – Büşra Yılmaz

Wattpad’in sevilen yazarlarından olan Büşra Yılmaz tarafından kaleme alınan Ölüme Fısıldayan Adam, “Peki ya, bir gün ömrü olan bir kelebek yarına aşık olursa ne olacak?” sorusuna cevap arıyor.

6- Hayvanlardan Tanrılara – Sapiens – Yuval Noah Harari

Homo sapiens neden ekolojik bir seri katile dönüştü? – Para neden herkesin güvendiği tek şey? – Kadınlar üstün sosyal becerilere sahipken, neden çoğu toplum erkek egemen? – Güç elde etmekte böylesine yetenekli olan insanlar neden bu gücü mutluluğa dönüştürmekte başarısızlar? – Geleceğin dini bilim mi? – İnsanların miadı çoktan doldu mu?

Bütün bu soruların cevabı çok satan kitaplar arasında yer alan “Hayvanlardan Tanrılara – Sapiens” isimli kitapta mevcut.

7- Kırmızı Saçlı Kadın – Orhan Pamuk

Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan son romanı Kırmızı Saçlı Kadın’da bizi otuz yıl önce İstanbul yakınlarındaki bir kasabada liseli bir gencin yaşadığı sarsıcı bir aşk hikâyesiyle, büyük bir insani suçun peşinden sürüklüyor.

8- Lontano – Jean-Chrıstophe Grangé
9- Kahve Kokulu Hikayeler – Kolektif
10- Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali

Bir Cevap Yazın